نکات مشاوره ای

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

از ابتدا به خصوص در چند سال گذشته متقاضیان دانشگاه فرهنگیان افزایش یافته است و افراد زیادی به تحصیل در این دانشگاه تمایل نشان می دهند. برای اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان تنها کاری که بایست انجام دهید این است که به سایت سنجش سری بزنید. این موضوع معمولاً همزمان با پذیرش دانشجو اعلام می گردد.

اغلب مواردی همچون نیاز آموزش و پرورش در چهار سال آینده ظرفیت این دانشگاه ها را تعیین می کند. دانشگاه فرهنگیان در حیطه کاری آموزش و پرورش قرار می گیرد و با هدف پرورش و رشد معلمان مجرب با در نظر گرفتن قوانین و شرایط خاصی اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید.

تحصیل در این دانشگاه ها مزایایی بسیاری به همراه دارد از اینرو سبب گشته جزء بهترین و محبوب ترین دانشگاه ها قرار گیرد و داوطلبان بسیاری تلاش کنند در این دانشگاه تحصیل کنند. از اینرو یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن داوطلبان شکل می گیرد ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان می باشد. آگاهی از این موضوع منجر می گردد داوطلب بتواند شانس قبولی خود را برآورد نماید. در نتیجه اگر شما قصد کسب اطلاعاتی در رابطه با ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان را دارید تا انتهای این مطلب از یادگیری آسان همراه ما باشید.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

از مهم ترین معیار های پذیرش دانشگاه فرهنگیان “بومی پذیری” می باشد. از اینرو چنانچه که داوطلبی تمامی شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را دارد. بایست رشته های درج شده در دفترچه راهنما بر اساس بوم خود را انتخاب نماید و پروسه انتخاب رشته را بر طبق اولویت خود انجام دهد. در رابطه با کمبود نیرو وزیر آموزش و پرورش اعلام نموده است که در سال جاری سهمیه دو برابر  می شود و ظرفیت به 50 هزار نفر خواهد رسید. از مواردی که نشان می دهد داوطلب بایست تمام تلاش خود را برای قبولی در این دانشگاه بکند. می توان به مواردی از قبیل ظرفیت پذیرش برای هر کدام از گروه های آموزشی کم می باشد، بومی پذیری و ظرفیت از قبل مشخص شده و در کنار این موارد تقاضای بالا آن اشاره نمود.

نکات مهم در جلسه ی کنکور با کنکور آسان است
ادامه مطلب

نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان 

در طول دو پروسه پذیرش دانشگاه فرهنگیان صورت می گیرد. از اساسی ترین شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان

  • برخورداری از حداقل معدل کل تعیین شده دوره متوسطه دوم.
  • برخورداری از حداکثر 24 سال تمام.
  • شرایط جسمی  و روانی لازم.
  • چنانچه که داوطلبی تمامی موارد بیان شده در بالا را داشت در کنکور سراسری ثبت نام نموده و بایست رتبه تعیین شده را کسب نماید. چنانچه که رتبه بالای 6500 می تواند نسبت به انتخاب رشته در این دانشگاه اقدام نماید و پس از قبولی بایست در مصاحبه حضور یابد. بعد از طی نمودن فرآیند مصاحبه در صورت بدست آوردن بالاترین نمره داوطلب حق تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را خواهد داشت. پروسه مصاحبه در اغلب موارد بعد از چند روز از زمانی که نام پذیرفته شدگان درج می گردد شروع می شود. مصاحبه دو برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی صورت می گیرد که لازمه حضور در این مصاحبه  بدست آوردن رتبه درج شده  در بالا و قبولی می باشد.  برای این کار نیز بایست شما بایست وقت و زمان کافی برای مطالعه دروس گذاشته و شیوه ی برای یادگیری آسان مطالب بدست آورید.

نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان

اطلاعاتی در رابطه با مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

این موضوع را بایست بدانید که در صورت دعوت به مصاحبه این اقدام تنها برای یکبار صورت خواهد گرفت و شما بایست تمام تلاش خود را برای قبولی انجام دهید. ولیکن به دلیل آنکه بیشتر متقاضیان در رابطه با سوالات اطلاعات کافی ندارند دچار استرس و نگرانی می شوند؛ و این کار به عدم قبولی آنها منجر می گردد.

با معدل پایین میشه تو کنکور موفق شد؟
ادامه مطلب

از اینرو داشتن دید کلی در رابطه با سوالات می تواند از اضطراب شما بکاهد. در اغلب موارد سوالات هر سال یکسان می باشد و با یک جستجو می توان اطلاعاتی  در این خصوص بدست آورد. سوالات مطرح شده در زمینه علمی، عقیدتی و سیاسی می باشد و همچنین فرد از لحاظ روانی نیز تحت وارسی قرار می گیرد. علاوه بر این مورد شما بایست بتوانید انگیزه و هدف خود را از تحصیل در دانشگاه فرهنگیان بیان نمایید. همچنین بهتر است لباس مناسبی انتخاب نمایید و با ظاهری معقول در جلسه مصاحبه حضور یابید. در یک کلام همه ی رفتار و حرکات، طرز پوشیدن لباس و ظاهرتان می تواند در مصاحبه شما تأثیر بگذارد.

اطلاعاتی در رابطه با مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

کلام پایانی

اوج یادگیری زمانی اتفاق می افتد که شما تمامی پیش نیاز ها را رعایت و در صدد برطرف نمودن ضعف های خود باشید. در این صورت پروسه یادگیری آسان و شما را به هدف خود  یعنی قبولی در دانشگاه فرهنگیان نزدیک خواهد نمود. امیدواریم ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان از یادگیری آسان برایتان مفید واقع شده باشد.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *