نکات مشاوره ای

7 هدف زندگی که شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

7 هدف زندگی که شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

7 هدف زندگی که شما را به فرد بهتری تبدیل میکند ؟ میدانیم که برای زندگی باید هدف داشته باشیم و همچنین برای آن تلاش کنیم زیرا هدف گذاری بدون تلاش اصلا نمیتواند ما را به آن نقطه برساند .

پکیج جامع ریاضی دهم امیر مسعودی

1,000,000 تومان
پکیج جامع ریاضی دهم امیر مسعودی ویژه رشته ریاضی شامل درس ریاضی و هندسه میباشد که توسط مهندس امیر مسعودی

بسته معلم خصوصی کنکور انسانی

3,136,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور انسانی گیلنا ( کنکور آسان است ) با سبکی متفاوت از اساتید مطرح و بنام کنکور

بسته معلم خصوصی کنکور ریاضی

6,936,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور ریاضی گیلنا ( کنکور آسان است ) با سبکی متفاوت از اساتید مطرح و بنام کنکور

بسته معلم خصوصی کنکور تجربی

6,968,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور تجربی انتشارات گیلنا از دیگر بسته های پکیج آموزشی انتشارات گیلنا می باشد که برای هر

بسته معلم خصوصی دوازدهم انسانی

1,356,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای برای تست زنی درس ریاضی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ادامه

بسته معلم خصوصی دوازدهم ریاضی

3,104,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای نکات موفقیت در کنکور با مطالعه در سه ماه تابستانادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دوازدهم تجربی

3,488,000 تومان
بسته معلم خصوصی دوازدهم تجربی که موسسه کنکور آسان است اقدام به ضبط و تولید آن نموده است ، دارای

بسته معلم خصوصی یازدهم انسانی

1,488,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای شرایط استاندارد محیط مطالعه در دوران کنکورادامه مطلب

بسته معلم خصوصی یازدهم ریاضی

3,036,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای مطالعه ی درس ریاضی پیش دانشگاهی اوج یادگیریادامه مطلب

بسته معلم خصوصی یازدهم تجربی

3,052,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای موانع موفقیت و مشکلات در سال کنکورادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دهم ریاضی

3,136,000 تومان
بسته ی معلم خصوصی دهم ریاضی: با کمک کنکور آسان است می خواهیم یکی دیگر از بسته های آموزشی را

بسته معلم خصوصی دهم انسانی

1,892,000 تومان
بسته معلم خصوصی دهم انسانی : با کمک کنکور آسان است می خواهیم یکی دیگر از بسته های آموزشی را

 

دکتر هادی وصالی
ادامه مطلب

پس موظفیم برای آنچه که میخواهیم تلاش کنیم چرا که خواست ما رسیدن به همان رویایی است که در ذهن تمام برنامه هایش را چیده ایم و برای تحقق بخشیدن به آن نیرویی در ما، ما را به آن جذب میکند. 7 هدف زندگی که شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

برای بهتر شدن فقط کافی است تلاش کنید و خصلت های نامناسب را خط بزنید و ویژگی های خوب و انسان دوستانه در خود پرورش بدهید. به ادم ها کمک کنید و با هم دلی و روی خوش رفتار کنید.

میتوانید شعاری در نظر بگیرید برای خود و آن هم این باشد که من تا جایی که نفس دارم برای مردمانم تلاش میکنم.

1_ خودتان را دوست داشته باشید

یکی از موضوعات مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که به خود اهمیت دهید از نظر روحی خیلی بر شما تاثیر دارد اگر به خود احترام بگذارید بقیه هم به شما احترام میگذارند، بنابراین یکی از مهم ترین رکن ها در این زمینه این است که خودتان را دوست داشته باشید با هر چهره یا اندامی که هستید زیرا این قضیه بر روحیه ی شما و ذهن شما تاثیر گذار خواهد بود.

به عنوان مثال گاهی در روز های مختلف که از نظر تایم و فصل مورد علاقه ی شما هست مثلا شخصی شاید فصل پاییز را دوست داشته باشد که در زیر باران در یک کافه ی زیبا در حین خورد قهوه به بیرون نگاه کرد و از هارمونی برگ های پاییزه و صدای باران لذت ببرد، اگر شما هم چنین شرایطی را میپسندید بهتر است خودتان به تنهایی به جای مورد علاقه تان بروید.

و خودتان را قهوه ایی مهمان کنید. یا روز تولدتان برای خودتان کادو بخرید این اهمیت دادن بسیار بر روحیه ی شما تاثیر میذارد اول شما باید خودتان را دوست بدارید تا از بقیه چنین انتظاری داشته باشید.

2_ به خودتان برسید

اگر این مقاله را میخوانید شاید سوال پیش بیاید که چگونه به خودمان برسیم؟ جواب این سوال اینگونه خواهد بود که شب زود بخوابید و غذا های سالم میل کنید و گاهی به سفر بروید و حتما با دوستانی رفت و آمد داشته باشید که انرژی مثبت هستند.

کسانی که همیشه ناله میکنند و مریض هستند و برای خودشان به دنبال بدبختی هستند شما را هم با حرف های منفی شان اذیت میکنند و هرچقدر هم شما دلداری شان بدهید حرف شما را گوش نمیدهند این افراد باید با پای خودشان پیش روانشناس خوب بروند.

پس رفت و آمد با چنین افرادی شما را از اهدافتان دور میکند اگر میخواهید به خودتان برسید باید با افرادی رفت و آمد داشته باشید که روحیه ی شما را شاد میکنند. ورزش کنید، غذای سالم بخورید اگر بیمار هستید پرهیز کنید به سفر بروید،

شب ها زود بخوابید و در حین خوابیدن تا نیم ساعت قبل آن نباید به لپ تاپ یا موبایل خیره شوید. به سلامتی روح اهمیت دهید تا جسمتان سالم بماند. 7 هدف زندگی که شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

موانع موفقیت و مشکلات در سال کنکور
ادامه مطلب

3_اعتماد به نفس داشته باشید:

شروع هرکاری ملزم به داشتن اعتماد به نفس است یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشت اعتماد به نفس است.  به عنوان مثال اگر میخواهید کاری را شروع کنید قبل از اینکه بخواهید سرمایه ی اولیه را جور کنید باید نکته ایی درخود جست و جو کنید آن هم یافتن اعتماد به نفس است.

یعنی در ابتدای هرکاری شما باید کمی اعتماد به نفس داشته باشید تا بتوانید بر نکات منفی ذهنتان یا اطرافیانتان غلبه کنید و همین قضیه، باور به خود را ایجاد میکند یعنی من میتوانم بر نکات منفی و کلمات نامناسبی که اطرافیانم برای من به کار میبرند غلبه کنم.

سعی کنید ابتدا به این نکته فکر کنید و با تمرین روزانه اعتماد به نفس خودتان را بالا ببرید فقط کافی است کمی مطالعه در این زمینه داشته باشید تا بتوانید اعتماد به نفستان را در خود تقویت کنید.

در جامعه ایی که ما زندگی میکنیم متاسفانه اکثر مردم سرزمینمان از جوان تا پیر اعتماد به نفس پایینی دارند مخصوصا جوانان که آینده ی مملکت را میسازند و این نوعی مخرب است و بسیار دردآور می باشد.

پس سعی کنید در اولین فرصت این مشکل را در خود حل کنید.در وحله ی اول شما باید به فکر بالا بردن اعتماد به نفس در خود باشید و سعی کنید با تمارین روزانه بر کمبود اعتماد به نفس در خود بجنگید. 7 هدف زندگی که شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

4_پذیرفتن شکست:

ناامیدی بدترین نوع دردی است که امکان دارد هرکس به آن دچار شود چراکه ناامیدی انقدر ریشه میدواند در مغز که مثل خوره میخواند روح را بجود هرطور شده است باید با این قضیه کنار بیایید چیزی که ناامیدی را در شما به جود می آورد شکست است.

شکست شیرین نیست و شما را ناراحت میکند اما این نکته اصلا مهم نیست چرا که پذیرفتن شکست به این معنی نیست که شما ناتوانید بلکه خودش کلی بر تجربه ی شما می افزاید.متاسفانه اکثر افراد وقتی در کاری شکست میخورد ناامید میشوند.

و به دنبال آن نمیروند و این قضیه به نظر درست نمی آید چرا که شکست سرمایه ی پیروزی است باید شکست را پذیرفت و جنبه ی آن را داشت.

اگر روزی هم در آن شکست خوردید دنیا به آخر نرسیده است میتوانید از آن شکست ها درس بگیرید و دوباره بیاستید و دوباره تلاش کنید.

هرچه بیشتر تلاش کنید بهتر نتیجه میگیرد فکر کنید مثلا میخواهید نوازندگی سازی را شروع کنید؛ ساز ویالن را  وقتی  در دست میگیرید شاید روزی 4 ساعت تمرین کنید همان روز میخواهید مثل استادتان بشوید.

و این خواسته برای شما خیلی زود است شما باید در همان سال های ابتدای یادگیری انقدر تلاش کنید تا بتوانید تمرین هایی که استاد برای شما در نظر گرفته است.

را بیاموزید پس نمیتوانید همان اول بسم الله از خود توقع داشته باشید. انقدر شکست میخورید تا یاد بگیرید. از تلاش هرگز برندارید البته خودتان را هم زیاد خسته نکنید که از آن طرف بوم بیافتید. پس تعادل یادتان نرود.

5_تلاش و پشتکار:

حرف از تلاش میزنیم کمی دچار وسواس فکری میشویم، که با زمزمه هایی همراه است اگر تلاش کردم و موفق نشدم چه؟ تلاش سخت است. 7 هدف زندگی که شما را به فرد بهتری تبدیل میکند

نکات موفقیت در کنکور با مطالعه در سه ماه تابستان
ادامه مطلب

من نمیتوانم! این ها جملاتی است که از زبان هرکسی امکان دارد بیرون بیاید ولی وقتی  تلاش میکنید و نهایت جواب خوب میبیند بسیار برای شما لذت بخش است.

شما هدف گذاری میکنید و سپس برای آن تلاش میکنید در این مسیر شاید بعضی اوقات با شکست مواجه شوید ولی با پشتکار بالا و تلاش میتوانید بر شکست غلبه کنید هرچند که همانطور در بالا گفته شد شکست خودش بر تجربه می افزاید و نباید پا پس کشید. هر فرد موفق برای رسیدن به هدف هایش تلاش کرده است و پشتکار داشته است.

یعنی یکی دیگر از مهم ترین راه رسیدن به هدف میتواند تلاش و پشتکار باشد. این قضیه را در خود تقویت کنید و به فکر بهتر شدن در زمینه باشید.

6_برنامه ریزی کنید:

میدانید که برنامه ریزی یکی از اصل مهمی است که هر انسان باید به آن توجه داشته باشد یعنی ابتدا با برنامه ریزی باید هدفتان را پیگیری منید.

هدف از برنامه ریزی، درواقع برنامه ریزی است که به آن عمل کنید، عمل کردن به برنامه ریزی از خود برنامه ریزی مهم تر است. باید هدفتان را بشناسید و برای تحقق آن برنامه ریزی کنید.

7_ از تجربه هاتان درس بگیرید:

یکی از مهم ترین درس های زندگی هر فرد تجربه های خودش است یعنی شما با هر کاری که انجام میدهید و آن را به پایان میرسانید تجربه میکنید،

پس در پایان هر کار چیزی بر شما افزوده میشود و آن هم تجربه است شما با این دانش گرا بها در ذهن یک پله از دیگران جلو ترید و بهتر میتوانید راه رسیدن به اهدافتان را پیدا کنید و در هر شرایط سخت مقاوم خواهید بود.

پس با درس گرفتن از هر نوع تجربه ایی چه خوب چه بد، چه شیرین و چه تلخ شما به یک ارزش رسیده اید که مانند یک کتاب علمی در ذهنتان نش میبند و بهتر میتواند به شما کمک کند. یادتان باشد که هر فردی سختی میکشد و برای رسیدن به هر قله ایی تلاش میکند زیرا هدف دارد،

اگر کسی را میبینید که پیشرفت کرده است بدانید کلی درد هم کشیده است و زخم خورده است و برای رسیدن به آن صدمات زیادی دیده است باید مقاوم بود و احتمالات را بررسی کرد.

علاوه بر درس گرفتن از تجربیات خودتان میتوانید از تجربیات دیگران هم درس بگیرید این عمل برای شما مفید خواهد بود زیرا کمک میکند شما خطا هایی که دیگران تجربه کردند شما تجربه اش نکنید. و به جای آن راهی بهتر انتخاب کنید.

برای بهتر شدن به فردی بهتر باید تلاش کنید باید مفید واقع شوید چه در خانواده چه در اجتماع، باید ابدا از خود انتظار داشته باشید که من که هستم؟ چه میکنم؟

و خصوصیات و اخلاقیاتم چقدر برای دیگران مفید خواهد بود. هرچند که برای بهتر شدن باید در خود ریشه یابی کنید، و اگر آن ها را بدست آورید باید سعی داشته باشید آن را اصلاح کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.