نکات مشاوره ای

10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر زندگی شما

10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر

10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر زندگی شما … 1_ اجتماعی باشید ،زندگی ما به صورت گروهی است و انسان به الطبع فرد اجتماعی محسوب میشود.

پکیج جامع ریاضی دهم امیر مسعودی

1,250,000 تومان
پکیج جامع ریاضی دهم امیر مسعودی ویژه رشته ریاضی شامل درس ریاضی و هندسه میباشد که توسط مهندس امیر مسعودی

بسته معلم خصوصی کنکور انسانی

3,920,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور انسانی گیلنا ( کنکور آسان است ) با سبکی متفاوت از اساتید مطرح و بنام کنکور

بسته معلم خصوصی کنکور ریاضی

8,670,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور ریاضی گیلنا ( کنکور آسان است ) با سبکی متفاوت از اساتید مطرح و بنام کنکور

بسته معلم خصوصی کنکور تجربی

8,710,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور تجربی انتشارات گیلنا از دیگر بسته های پکیج آموزشی انتشارات گیلنا می باشد که برای هر

بسته معلم خصوصی دوازدهم انسانی

1,695,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای نحوه ی مطالعه درس ریاضی چگونه است؟ادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دوازدهم ریاضی

3,880,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای مشاوره آنلاین و برنامه ریزی کنکور 1401ادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دوازدهم تجربی

4,360,000 تومان
بسته معلم خصوصی دوازدهم تجربی که موسسه کنکور آسان است اقدام به ضبط و تولید آن نموده است ، دارای

بسته معلم خصوصی یازدهم انسانی

1,860,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای صفر تا صد کنکور 1401 از دید یادگیری آسانادامه مطلب

بسته معلم خصوصی یازدهم ریاضی

3,795,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای راه های اصولی درس خواندنادامه مطلب

بسته معلم خصوصی یازدهم تجربی

3,815,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای کنکور آسان است کلاهبرداریادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دهم ریاضی

3,920,000 تومان
بسته ی معلم خصوصی دهم ریاضی: با کمک کنکور آسان است می خواهیم یکی دیگر از بسته های آموزشی را
کنکور آسان است کلاهبرداری
ادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دهم انسانی

2,365,000 تومان
بسته معلم خصوصی دهم انسانی : با کمک کنکور آسان است می خواهیم یکی دیگر از بسته های آموزشی را

 

در هر صورت شما باید در اجتماع کنار افراد مختلفتی قرار بگیرید بنابراین توجه داشته باشید که گوشه گیری و انزوا بیشتر به شما بدی میرساند. 10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر

شما در زندگی برای ادامه به کمک افراد زیادی احتیاج دارید نمیتوان گفت من به هیچکس احتیاج ندارم. من خود به تناهایی میتوانم نیاز های خودم را برآورده کنم.

شما باللاخره وابسته به دیگران خواهید بود. زندگی دارای چالش های بسیار سختی است و به تنهایی از پس آن برنمایید.

به عنوان مثال شما در زندگی با چالش های بسیاری روبه رو میشوید که برخی مسائل بسیار استرس زا هستند.

وقتی احساس استرس شدید کردید ، شخصی را در اطراف خود پیدا کنید تا با او صحبت کنید مانند مادر،خواهر ،برادر،پدر یا دوستان نزدیک تان ، حتی اگر آنها قادر به انجام کاری نباشند ، 10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر

مفید است که ناامیدی خود را به اشتراک بگذارید و کسی به او گوش دهد.  شما با بیان کردن خیالتان راحت است مشکلتان را گفته اید و آنان اگر بتوانند مشکلتان را تا حدودی حل خواهند کرد.

در ضمن شما بیان کردید تا خودتا سبک تر بشوید و احساس خوبی از گفت و گو داشته باشید. با راهکار هایی که عزیزانمان به ما نشان میدهند میتوانیم به راحتی آن ها را به کار ببریم. پس ما نیاز به دیگران داریم حتی در چنین مواقع سختی.

2_ اولویت بندی داشته باشید

شما برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید که اولویت بندی کنید این برای شما بسیار مهم است زیرا راحت تر بهتر میتوانید اهدافتان را پیدا کنید.

و برای رسیدن به آن تلاش کنید بنابراین اگر بخواهید بدون برنامه ریزی و اولویت بندی به جلو بروی تمامی هزینه و وقتی که برای آن گذاشته اید به هدر خواهد رفت البته که میدانیم در زندگی افراد با انگیزه اهداف زیادی دارند و خواسته هایشان پایان ناپذیر است،

اما خب میدانیم که در چنین مواقعی همه چیز به راحتی در دسترس ما قرار نمیگیرد. قطعا مهم ترین چیز برنامه ریزی است یعنی برنامه ریزی که بتوانیم به آن عمل کنیم و بهتر برای رسیدن به خواسته هایمان تلاش کنیم.

3_ اهدافتان را مشخص کنید

همانطور که در بالا گفتیم اولویت بندی اهداف یکی از کار مهم برای رسیدن به اهدافمان محسوب میشود یعنی وقتی شما اولویت های خود را بدانید ، بهتر میتوانید برای رسیدن به اهدافان برنامه ریزی کنید.

افراد با انگیزه برای خودشان هدف های مشخص میکنند به عنوان مثال من تا سال بعد با درست کردن پس انداز میتوانم ماشین فلان بخرم.

گفتن همین حرف خودش هدف محسوب میشود و شما تا سال بعد صبر میکنید و خودتان را برای رسیدن بهش آماده میکنید.

همچنین تلاش و ممارست شما برای رسیدن به این هدفی که در ذهن شما نقش بسته است، بسیار مهم و حیاتی است. بنابراین این شما هستید که میتوانید با قدرت ذهنتان خودتان را از منجلاب زندگی بالا بکشید.

چگونه در کنکور استرس داشته باشیم؟
ادامه مطلب

4_ تفریح کنید و خستگی ها را از تن و بدنتان دور کنید.

البته که خواب کافی. رفتن به رختخواب در یک زمان به طور منظم در هر روز و تمرین برای عادت به آن باعث داشتن یک خواب بهتر می تواند باعث ایجادنظم در بدن شود.

و همچنین برای تقویت ذهن هم بسیار خوب است با این حال، هنوز هم احساس خستگی می تواند از  مجموعه احساسات ما در طی زمان بیداری بسیار بر ذهن تاثیر میگذارد.

شما با خواب کافی میتوانید به آن پایان دهید همچنین علاوه بر استراحت در طول شبانه روز شما نیاز به مسافرت یا تفریح هم دارید.

شما برای برداشتن قدم های بزرگ از فکرتان استفاده میکنید و ساعت ها برای رسیدن به آن تلاش میکنید.

بنابراین شما گاهی نیاز دارید در کنار کارتان به تفریح بپردازید. تفریحی که ازش حرف میزنیم حتما رفتن به جزایر هاوایی نیست، گاهی یک دلخوشی کوچک هم در شما میتواند کارساز باشد،

به اتفاق خانواده میتوانید به پارک نزدیک خانه تان بروید و با یک نان بربری داغ و پنیر و یک فلاسک چای، میتوانید از لحظات خود لذت ببرید.

تفریح های کوچک هم میتوانند دلخوشی بیاورد، بنابراین یادتان باشد به خودتان برسید مسافرت بروید و خوش بگذرانید.

5_تمرکز یکی از رکن های اصلی رسیدن به اهداف زندگی

وقتی شما تمرکز میکنید روی یک کاری ذهنتان با فراق باز بهتری میتواند به آن بپردازد  اگر آن کار را بار ها انجام دهید حتی بعد هر بار شکست موفق خواهید شد،

تمرکز یکی از رکن های اصلی رسیدن به اهداف است نمیتوان هزاران کار را باهم در یک دست گرفت و انتظار موفقبودن داشت یادتان باشد عجله داشتن در کار باعث میشود.

دودش به چشم خودمان برود پس شما نیاز دارید  گماس گماس جلو بروید و برای آن تلاش و ممارست مداوم بسیار داشته باشید.

6- کار گروهی یا تیمی

پیوستن و کار کردن با تیم یا گروه به شما انرژی بیشتری میدهد و کمک میکند شما بهتر بتوانید یاد بگیرید بنابراین وقتی در یک جمع قرار یگیرید میتوانید خودتان را بسنجید و علاقه مندی هایتان را باآنان به اشتراک بگذارید که این کار بسیار برای سلامت روان شما  خوب است.

مانند پیوستن به یک باشگاه ورزشی؛ یک گروه؛ رفتن به  یک کلاس رقص؛ یک تئاتر یا گروه کر ؛ گروه های کتاب خوانی و یا باشگاه اتومبیل رانی یا پیوستن به یک گروه نوازندگی یا پیوستن به یک گروه کوه نوردی البته که من پیوستن به گروه کوه نوردی و پیوستن به گروه تئاتر را به همه توصیه میکنم!

7_ کمک کنید

اگر از دستتان برمیاید کمک کنید حتما کمک کنید به عنوان مثال شما نیازی نیست گاهی از جیبتان هزینه کنید ابته این را به کسانی میگوییم که نمیتوانند هزینه ایی بپردازند، 10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر

اگر نمیتوانید هزینه ایی بپردازید به این معنی نیست که حتما نیمتوانید سبب خیر شوید میتوانید بروید و جست و جو کنید و به عنوان مثال دانش آموزان فلان روستا کفش یا کیف یا لوازم تحریر ندارند،

مطالعه و تست زنی اصولی برای کنکور چگونه است؟
ادامه مطلب

شما تنها با پیدا کردن خیرین میتوایند به آن دانش آموزان عزیز کمک کنید تا بهتر درسشان را بخوانند و دغدغه ایی نداشته باشند.

در این جا شما به اندازه ی آقا یا خانم خیر توانسته اید کمک کنید. پس نیازی نیست حتما در جیب هایتان چول بسیار باشد. همچنین شما با پیوستن به گروه های خیرین میتوانید کار های مفیدی کنید.

که باز هم نیازی نیست حتما از جیب خرج کنید به عنوان مثال اگر ریاضیتان خوب است میتوانید به کودکانی که بضاعت مالی ندارند رایگان 1 ساعت ریاضی کار کنید  یا اگر گچ کاری بلد هسید میتانید خانه ی یک فردی که بضاعت ندارد را گچ کاری کنید.

همیاری کنید و محبت کنید تا بتوانید از زندگی لذت ببرید کار های کوچک این گونه ایی برای شما برای روحیه ی شما خوب است.

7_ مهارت کسب کنید

تجربه و یادگیری میتواند برای شما بسیار خوب و موثر باشد بنابراین سعی کنید چیزی بیاموزید تا تجربه ایی برای آن کسب کنید. 10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر

شما اگر یک مهارت جدید  کسب کنید یا در یک چالش برای رسیدن به هدف قرار بگیرید  شما می توانید در چیزی متفاوت با کار خود ؛

متعهد  شوید مثل رسیدن به  هدف نوازندگی ساز و یا یادگیری زبان جدید.  این در ذهن شما بسیار اثیر گذار خواهد بودو شما را به سمت اهدافتان سوق میدهد، و مهم چیز یعنی تجربه را به شما می افزاید.

8- مقابله با استرس

یادتان باشدکه استرس برای بدن شما سم است هم ازنظر جسمی هم از نظر روحی. شما باید با برنامه ایی منظم با اسرس مقابله کنید به عنوان مثال خواب کافی خوردن غذایی مناسب و همچنینندید فیلم های ترسناک توصی ی من دیدن فیلم های کمدی است!

ابتدا باید آگاه شوید از آنچه که باعث استرس شما میشود. شما ممکن است قادر به جلوگیری از بروز مشکلات در زندگی خود نباشید همین باعث استرس شما شود و شما را از پای دربیاورد. یک زندگی متعادل می تواند به شما در مدیریت بهتر استرس کمک کند .

اگر شما مشکل پیچیدگی و مشغولیت ذهنی دارید  ممکن است با یوگا یا مدیتیشن بتوانید به خود  کمک کنید بنابراین برای مقابله با استرس راهکار های زیادی وجود دارد یکی از راهکار ها مشورت با یک مشاور خوب است.

اگر توان رفتن پیش مشاور را ندارید میتوانید با راهکار هایی خودتان خودتان را درمان کنید. پس عجله کنید.

9-  در حال زندگی کنید

گذشته ها گذشته و آینده هنوز نیامده است پس چرا به گذشته فکر میکنید و به آینده ایی که نیامده است می اندیشید این چه کمک بزرگی به شما میکند؟

شما اگر در همین حال خوب زندگی کنید و درست برنامه ریزی کنید و برای رسیدن به اهدافتان بجنگید یعنی آینده ایی خوب ساخته اید و گذشته تان هم بسیار پربار و خوب است پس به شما توصیه میکنیم در حال زندگی کنید گذشته ها گذشته است.

10- انتظار نداشته باشید

به هیچ وجه در زندگی از کسی انتظار نداشته باشید تا برای شما فلان کار کنند به عنوان مثال اگر زندگی خوبی ندارید انتظار نداشته باشید پدرشوهرتان بیاید خرج شما را بکشد یا پدر زنتان بیاید برای شما خانه بخرد.

شما باید خودتان تلاش کنید. اگر از انچه که دارید راضی نیستید همین الان هم شروع کنید دیر نشده است شما با کمی تلاش و برنامهر یزی درست و با داشتن هدف میتوانید به آرزوهایتان برسید.

اوج یادگیری سعی دارد نکاتی را درباره ویژگی های مهم برای رسیدن به اهدافمان برای ما به اشتراک بگذارد ممنونیم که تا این قسمت مقاله همراه ما بودید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *