نکات مشاوره ای

چگونه در کنکور 1401 سربلند شویم؟

چگونه در کنکور 1401 سربلند شویم؟

چگونه در کنکور 1401 سربلند شویم؟ اولا کنکور چیزی نیست که بخواهد شما را سربلند کند یا سرتان را پایین بیاورد. کنکور آزمونی است که برای ورود به دانشگاه می باشد. خداراشکر که دانشگاه فرار نمی کند و کنکور هم هر سال برگذار می شود.

 

در صورت قبول نشدنتان در کنکور اصلا ناراحت نباشید می توانید با تجربیاتی که به دست آوردید این بار پر قدرت تر پیش بروید.

یا اگر نتوانستید قبول شوید و چیزی از موسسه کنکور آسان است نمی دانستید می توانید در موسسه کنکور آسان است حضور بیابید و با کمک اساتید و مشاورین و دی وی دی های آموزشی به جبران خطا های خود بپردازید.

کنکور را مانند مسابقه بدانید. در مسابقه یک نفر می برد یک نفر می بازد. در مسابقه یک تیم می برد یک تیم می بازد. کنکور هم باور کنید همین است. و طبیعی است که یه عده به دانشگاه بروند و یه عده نروند.

شاید آنان برنامه ریزی شان درست تر بوده است یا به برنامه ریزی شان  بهتر عمل کردند و بیشتر درس خواندند. در نتیجه بهتر است که شما هم برای کنکور خودتان بیشتر تلاش کنید. در هر صورت قبول نشدن در کنکور هرگز باعث سرافکندگی شما نمی شود. خودتان را نبازید.

هدف:

هرکسی اهدافی دارد و همه تلاش های خود را برای رسیدن به این اهداف هدایت می کند. هدف گذاری مثبت به فرد این قدرت را می دهد که بایستد و با مشکلات مبارزه کند. تعیین اهداف مهارت افراد را افزایش داده و آنها را پیشرفت می دهد.

ارتباط با استاد احمدی
ادامه مطلب

داشتن هدف، اندیشه را فعال می کند و به همه چیز حجهت می دهد. هدف به یادگیری کمک می کند و فرایند یادگیری را آسان تر و سریعتر می کند.

در نتیجه قبل از شروع درس خواندن یا برنامه ریزی برای آن بهتر است که حتما هدف را معین کنید. هدف گذاری خوب علاقه شما را به تحصیل افزایش می دهد.

و به خود انگیزه دهید. وقتی دانش آموزان موفق برای درس خد برنامه ریزی می کنند می توانید متوجه می شوید که آنها اهداف خاصی دارند. تعیین هدف یکی از مهمترین دلایل موفقیت آنان است،

باید با دقت انجام بشود و هرچه اهدافی که تعیین می کنید ارزشمندتر و مهمتر باشند، قوی تر و پرانرژی تر خواهید بود. بنابراین سعی کنید اهدافی را برای خود تعیین کنید و سعی کنید نوعی باشد که باعث خستگی شما نشوند همچنین مطمئن شوید که آنها هرگز اشتباه در ناتخاب آنان اشتباه نمیکنید و همیشه سودآور هستند.

اعتماد به نفس تحصیلی

اعتماد به نفس تحصیلی به این معنی است که باور داشته باشم که می توانم به خوبی وظایف و تکالیف تحصیلی خود را اداره کنم.

برای سفارش محصولات یادگیری آسان با شماره های سایت تماس بگیرین

من می توانم تکالیف خود را انجام دهم. من در یادگیری محتوای دروس ها مشکلی ندارم و من می توانم سوالات کلاس یا امتحانات مدرسه را به خوبی اداره کنم.  من می توانم به راحتی تست بزنم و در کنکور موفق شوم. اعتماد به نفس تحصیلی مانند کنار هم قرار دادن یک عکس در یک پازل است.

برخی از دانش آموزان من ممکن است فقط با یک یا چند درس مشکل داشته باشند. مشکل یادگیری انان شاید در چینش برنامه ی درسی باشد. باید همه چیز کنار هم قرار گیرد زیرا اینان در اعتماد به نفس شما دخیل است. به منظور ایجاد عزت نفس در کلاس یا تقویت عزت نفس در آن، باید به روش یادگیری معمول که داشتیم توجه کنیم،

روش های نادرست در یادگیری باعث می شود اعتماد به نفستان پایین بیاید و در نتیجه باعث می شود به جای پیشرفت پس رفت کنید و اعتماد به نفستان هم رفته رفته از بین می رود.

نکات طلائی قبولی در کنکور 1401 با یادگیری آسان
ادامه مطلب

برای سفارش محصولات انتشارات گیلنا با شماره های سایت تماس بگیرین

خواب منظم داشته باشید

خوب بخوابید

8 ساعت خواب مفید در شبانه روز به مکانیزم مغز شما کمک میکند. کمبود خواب برسلامت جسم تاثیر میگذارد، و همچنین کمبود خواب  در بعضی مواقع به اختلال مواجهه میشود. در زمانی که استرس دارید بهتر است 7 تا 9 ساعت بخوابید.

برای سفارش محصولات کنکور آسان است با شماره های سایت تماس بگیرین

این روش برکاهش میزان استرس در شما تاثیر میگذارد. وقتی میخواهید بخوابید قبل خواب یادتان باشد به نکات خوب فکر کنید و ذهنتان را به ارامش برسانید و چیزی را تصور کنید که برای شما خوش آیند است.

گاهی توصیه میشود از رو بالشی یا ملحفه ایی شاد استفاده کنید و گاهی روی بالش خود چند قطره گلاب بریزید تا وقتی میخوابید با ذهنی خوب و به آرامش رسیده در محیطی آرام با عطری خوش بخوابید. این روش بر نوع رویایی که میبینید هم تاثیرگذار است.

افرادی که اضطراب دارند بهتر خوب هایی ببنید که ترسناک نباشد و رویایی خوب ببینند. کابوس دیدن را گاهی خودمان برای خودمان ایجاد میکنیم وقتی ذهن به آرامش نرسد و همیشه به نکات منفی قبل از خواب فکر کنیم باعث میشود خواب بد ببنیم.

برای سفارش محصولات اوج یادگیری با شماره های سایت تماس بگیرین

صبر داشتن

برای دانش آموز پشت کنکوری صبور بودن ک نوع آپشن محسوب می شود. که می تواند بسیار به شما کمک کند تا بتوانید مسر درستی را با طمانینه بیابید. درواقع وقتی صبور هستیم ، وقت می گذاریم تا تصمیم بگیریم که چگونه به یک تست یا آزمون واکنش نشان دهیم.

گاهی سوال پیش میاید که چرا هرچه تلاش می کنیم موفق نمی شویم؟ عجول بودن علاوه بر عدم موفقیت در شما باعث می شود به علت موفق نشدن اعتماد به نفستان را از دست بدهید و ان موقع انگیزه پیدا کردن برای درس کار حضرت فیل است.

با عجول بودن شما نمی توانی بر احساسات خود غلبه کنی در نتیجه به صورت احساسی تصمیم می گیرید.  اینکه بهتر است امروز مثلا دوتا درس عمومی پشت سر هم بخوانم.

برای سفارش محصولات استاد احمدی با شماره های سایت تماس بگیرین

بنابراین صبور بودن لازمه ی حرکت کردن و موفق شدن است. صبر آستانه تحمل ما را افزایش می دهد و به ما اجازه می دهد موانع را پیش بینی کرده تا برخورد درستی داشته باشیم. وقتی منتظر یک اتفاق خوب مثلا قبولی در کنکور هستیم، باید با تلاش و شجاعت بیشتری به سمت آن حرکت کنیم. پس صبور بودن در دوران کنکور را یادتان نرود.

برای سفارش محصولات عارف ربیعیان با شماره های سایت تماس بگیرین

نتیجه گیری

برای موفقیت در کنکور بهتر است خودتان را نبازید. استرس بی جا نگیرید که ای وای اگر قبول نشوم چه می شود. شما سعی خودتان را بکنید اگر نشد دلتان نسوزد. زیرا تلاش کرده اید.

برای سفارش محصولات امیر مسعودی با شماره های سایت تماس بگیرین

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *