نکات مشاوره ای

صفر تا صد کنکور 1402

صفر تا صد کنکور 1402

برای اولین بار در سال 1384 حرف از تغییرات کنکور به میان آمد و در چند سال گذشته گفته ها و خبر های از تغییراتی که قرار است در کنکور اعمال گردد بر سر زبان ها بود. ولیکن اخیراً با توجه به اطلاعیه ی که از سوی سازمان سنجش منتشر گشته است حاکی از آن است که دروس عمومی از کنکور حذف و تأثیر آن ها به سوابق تحصیلی انتقال خواهد یافت.

علاوه بر این داوطلبان  این شرایط را دارند دو بار در سال در کنکور شرکت کنند و رتبه بدست آمده تا دو سال ارزش خود را حفظ خواهد نمود و قابل استفاده خواهد بود. این خبر طرفداران و مخالفان خود را دارد. ما در این مقاله از آسان یادگیری تمایل داریم تا موضوع مقاله خود را به ((صفر تا صد کنکور 1402)) گفتگو نماییم.

کنکور 1402 و مهم ترین نکات آن

در رابطه با کنکور 1402 اولین نکته ی که بیش از هر چیزی خود نمایی می کند این است که 60 درصد قبولی در آن  بر عهده آموزش و پرورش و فقط 40 درصد آن بر عهده دانش آموز و داوطلب خواهد بود که بایست در مدت زمان چهار ساعت به سوالات پاسخ دهد. همچنین دومین نکته در رابطه با کنکور 1402 برگزاری آن به صورت دو بار در سال می باشد.

این مسئله منجر خواهد شد که داوطلب نگرانی و استرسی را که تا کنکور تحمل می کرد کاهش یابد. چرا که در این صورت می داند که اگر یکبار فرصت خود را از دست دهد برای جبران آن یک فرصت دیگر دارد. در واقع هدف از برگزاری کنکور به این شیوه سنجش و پذیرش می باشد تا عدالت رعایت و داوطلبان با اطمینان خاطر در کنکور شرکت نمایند. در ادامه در رابطه با هر یک از موارد بیان شده به صورت کامل گفتگو خواهیم نمود.

برنامه ریزی مطالعه ی کنکور چگونه باشد؟
ادامه مطلب

کنکور 1402 و مهم ترین نکات آن-asanyadgiri.com

مصوبه اول کنکور 1402

همانگونه که در بالا اشاره شد 60 درصد قبولی مربوط به سوابق تحصیلی خواهد بود و سهم کنکور 40 درصد خواهد بود. ولیکن زمانی این قانون یعنی تاثیر 60 درصدی سوابق تحصیلی به نحوی درست عملی خواهد بود که تقلبی در سوالات انجام نشود و سوالات در سطح بالا مطرح گردد. لازمه کاربردی بودن چنین قانونی همین دو مورد بیان شده می باشد.

مصوبه دوم کنکور 1402

قانون بعدی در رابطه با کنکور سراسری سال 1402 برمی گردد به دروس تخصصی و دروس عمومی. به این صورت که دروس عمومی در قسمت سوابق تحصیلی مورد سنجش قرار خواهد گرفت؛ و سوالاتی از آن در کنکوز 1402 مطرح نخواهد شد و ملاک تخمین نهایی سوابق تحصیلی در نظر گرفته خواهد شد. این لایحه در سال 1384 به تصویب رسید ولیکن به دلیل مخالفت های این قانون لغو گردید. چنانچه که این قانون در سال 1402 اجرا گردد احتمال قبولی نزدیک به هفتاد درصد داوطلبان کاهش می یابد.

مصوبه سوم کنکور 1402

در این مصوبه آمده است که کنکور دو بار در سال اجرا خواهد شد. از بهترین مزایایی این نوع از شیوه برگزاری کنکور می توان به آشنایی داوطلبان با سبک سوالات، شناسایی نقاط قوت و ضعف، کاهش اضطراب اشاره نمود که در نتیجه همه ی این موارد منجر خواهد شد دانش آموز به اوج یادگیری نزدیک و نزدیک تر شود و بتواند شیوه یادگیری آسان را اتخاذ نماید.

مصوبه چهارم کنکور 1402

مورد بعدی که قرار است در کنکور 1402 اجرا و پیاده شود این است که به مدت دو سال نتیجه حاصل دارای ارزش خواهد بود. این مصوبه یک خبر ایده آل برای داوطلبان می باشد چرا که بنا به شرایطی داوطلب نمی تواند انتخاب رشته نماید و این یک فرصت عالی برای چنین دانش آموزانی خواهد بود.

ساعات طلایی برای درس خواندن
ادامه مطلب

کنکور 1402 و مهم ترین نکات آن

مصوبه پنجم کنکور 1402

این قانون در رابطه با پذیرش دانشجو می باشد به این صورت که دانشگاه های مربوطه معیاری را برای معدل پذیرش خواهند کرد. در این صورت اگر معدل فرد پایین تر از این میزان باشد در این صورت این حق  دانشگاه داده خواهد شد که از پذیرش داوطلب امتناع کند. با این شرایط احتمال تبعیض و تقلب در دانشگاه ها وجود خواهد داشت.

نکته

تمامی مصوبه های بیان شده برای کنکور سال 1402 می باشد و  کنکور سال 1401 به همان روال قبل انجام خواهد شد.و همچنان داوطلبان می توانند از بسته های آموزشی اوج یادگیری قبل از کنکور برای یادگیری بهتر استفاده نمایند.

مصوبه پنجم کنکور 1402

کلام پایانی

در این مطلب از آسان یادگیری تلاش ما بر  آن بود تا اطلاعات کاملی را در رابطه با صفر تا صد کنکور 1402 در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لازمه بیان نظر قطعی در این رابطه نیازمند وارسی جزئی و دقیق این مصوبات می باشد. ولیکن با این حال برخی از این مصوبات به نفع داوطلب خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

1 دیدگاه در “صفر تا صد کنکور 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *