نکات مشاوره ای

روش درس خواندن برای کنکور فیزیک دوازدهم استاد مسعودی

تدریس فیزیک دوازدهم با امیر مسعودی

روش درس خواندن برای کنکور فیزیک دوازدهم استاد مسعودی : برای یادگیری درس فیزیک نیاز دارید به خوبی به تدریس استاد امیر مسعودی گوش فرا دهید و تمرینات لازم را حل کنید.

پکیج جامع ریاضی دهم امیر مسعودی

1,000,000 تومان
پکیج جامع ریاضی دهم امیر مسعودی ویژه رشته ریاضی شامل درس ریاضی و هندسه میباشد که توسط مهندس امیر مسعودی

بسته معلم خصوصی کنکور انسانی

3,136,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور انسانی گیلنا ( کنکور آسان است ) با سبکی متفاوت از اساتید مطرح و بنام کنکور

بسته معلم خصوصی کنکور ریاضی

6,936,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور ریاضی گیلنا ( کنکور آسان است ) با سبکی متفاوت از اساتید مطرح و بنام کنکور

بسته معلم خصوصی کنکور تجربی

6,968,000 تومان
بسته معلم خصوصی کنکور تجربی انتشارات گیلنا از دیگر بسته های پکیج آموزشی انتشارات گیلنا می باشد که برای هر

بسته معلم خصوصی دوازدهم انسانی

1,356,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای خرید حضوری و غیر حضوری پکیج دروس تخصصی یادگیری آسانادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دوازدهم ریاضی

3,104,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای قبولی در کنکور 1401 در یادگیری آسانادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دوازدهم تجربی

3,488,000 تومان
بسته معلم خصوصی دوازدهم تجربی که موسسه کنکور آسان است اقدام به ضبط و تولید آن نموده است ، دارای

بسته معلم خصوصی یازدهم انسانی

1,488,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای اوج یادگیری دین و زندگی با مشاوران برترادامه مطلب

بسته معلم خصوصی یازدهم ریاضی

3,036,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای تاثیر روانشناسی در کنکور با کنکور آسان استادامه مطلب

بسته معلم خصوصی یازدهم تجربی

3,052,000 تومان
میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای زمان صحیح مطالعه از دید اساتید برتر کنکور آسان استادامه مطلب

بسته معلم خصوصی دهم ریاضی

3,136,000 تومان
بسته ی معلم خصوصی دهم ریاضی: با کمک کنکور آسان است می خواهیم یکی دیگر از بسته های آموزشی را

بسته معلم خصوصی دهم انسانی

1,892,000 تومان
بسته معلم خصوصی دهم انسانی : با کمک کنکور آسان است می خواهیم یکی دیگر از بسته های آموزشی را

 

مشاوره آنلاین و برنامه ریزی کنکور مختص تابستان با یادگیری آسان
ادامه مطلب

در ابتدا فیزیک پیچیده و سخت به نظر میرسد اما وقتی سعی در حل کردن تمارین داشته باشید و یا بعد از هر درس گرفتن از معلم آن بخش را به خوبی بخوانید پیچیدگی ها حل میشود.

برای سفارش محصولات انتشارات گیلنا با شماره های سایت تماس بگیرین

همچنین از معلم سوال بپرسید. معلمان دانش آموزانی که سوال میپرسند را دوست دارند. نکته سنج باشید هنگام تدریس معلم زیر نکات مهمی که او بر روی آن ها تاکید دارد خط بکشید و هایلایت کنید دقت کافی داشته باشید.

همیشه جزوه هایتان را مرور کنید این تیپ درس ها نیازمند مرور هستند. با زدن تست های آموزشی و آزمونی زیاد می توانید ضریب خطا خود را به شدت پایین بیاورید و از طرفی سرعت العمل شما به طور چشم گیری افزایش خواهد برای درس خواندن فیزیک می دانید که این کتاب را نمی توان خواند بلکه باید بسیار تمرین کرد،

برای تمرین باید مبحث به مبحث جلو بروید زیرا تمامی بخش های این کتاب به یک دیگر متصل است و ربط دارد پس نمی توان جایی از کتاب را جا انداخت و به مبحثی دیگر رفت، باید بتوانید همه ی مباحث را با برنامه ریزی درست و به خوبی آن را بخوانید. در ادامه با ما همراه باشید.

برای سفارش محصولات کنکور آسان است با شماره های سایت تماس بگیرین

سرعت عمل در فیزیک

باید در درس فیزیک بسیار تمرین کنید تا سرعت عمل خوبی داشته باشید و به خوبی بتوانید در زمانی مناسب سوالات تستی را حل کنید. هر سوالی که مطرح می شود در کنکور باید در زمان خاصی به آن پاسخ دهید. بنابراین علاوه بر درس خواندن درس و خوب تمرین کردن باید تست زدن و اصول تست زدن را بیاموزید تا سرعت عمل خوبی بدهید.

روش صحیح مطالعه از نظر مشاوران برتر کنکور آسان است
ادامه مطلب

برای سفارش محصولات اوج یادگیری با شماره های سایت تماس بگیرین

درس خواندن و مطالعه کردن فیزیک

فیزیک کنکور تجربی و ریاضی، در چند سال اخیر به صورت ترکیبی از مفاهیم و محاسبات ارائه می شود. تعداد زیادی از دانش آموزان برای حل کردن درس فیزیک ضعف دارند و تکنیک های آموزشی و تست زنی را نمی دانند و این باعث می شود که نتوانند رتبه ی بالایی به دست بیاورند، تراز درس فیزیک، رشته مهندسی یا رشته پزشکی دانش‌آموز را مشخص می‌کند.

فیزیک در کنکور برای رشته تجربی ضریب ۲ دارد. دانش‌آموزان رشته ریاضی با ضریب ۳ این درس باید به فکر کسب رتبه برتر در کنکور باشند. دانش‌آموزان رشته ریاضی بعد از درس ریاضیات باید به سراغ فیزیک بروند. فیزیک مابین درس شیمی و ریاضی قرار گرفته است و دانش‌آموزان کمبود زمان را در آن لحظه احساس نمی‌کنند

1- متن کتاب، درس‌نامه یا جزوه را ابتدا روزنامه‌وار بخوانید تا با موضوع و مفهوم کلی بحث آشنا شوید. مهم ترین چیز فهم مطلب است. باید بسیار شکیبا باشید و سعی در یادگیری داشته باشید.

2- برای کنکور وقتی یک درس‌نامه را روزنامه‌وار خواندید، سپس برگردید و مطالب را عمیق‌تر بخوانید، این نکته را اکثر مشاوران به دانش آموزان تذکر میدهند. فرمول‌ها را روی کاغذ بنویسید و واحد‌های هر کمیتی را به طور دقیق بررسی کنید. سعی کنید برای هر فرمول بدانید که کمیتی که محاسبه می‌کنید با کدام کمیت‌ها رابطه‌ی مستقیم و با کدام‌یک رابطه‌ی عکس دارد.

برای سفارش محصولات امیر مسعودی با شماره های سایت تماس بگیرین

مطالعه کردن فیزیک

3- تا جایی که امکان دارد به جای حفظ کردن فرمول‌ها و نکات تستی، محاسبات خود را سریع کنید. تمام فرمول‌های تستی از یک فرمول مادر (اصلی) به دست می‌آیند. اگر به دنبال اثبات فرمول‌های تستی فیزیک بروید می‌دانید که فرمول‌های تستی از اعمال شرایط خاص که مسئله بر اساس آن طراحی می‌شود در فرمول اصلی و انجام محاسبات بر اساس پارامترها به دست می‌آیند. اگر محاسبات شما سریع باشد می‌توانید با استفاده از فرمول اصلی و داده‌های مسئله به راحتی به جواب برسید.

4- پس از این‌که مبحثی را خواندید، بلافاصله به سراغ حل تمرین و تست بروید. نباید این تست‌ها و تمرین‌ها را برای سنجش یادگیری خود حل کنید، بلکه باید آن‌ها را برای تثبیت فرمول‌ها و موضوعات مطالعه‌شده در ذهنتان و آشنایی با نحوه‌ی استفاده از آن‌ها در طراحی مسائل استفاده کنید.

امیر مسعودی یا منتظری
ادامه مطلب

5- تعداد تست‌ها و تمرین‌هایی که بلافاصله بعد از خواندن درس‌نامه حل می‌کنید نباید خیلی زیاد باشد. وقتی احساس کردید این فرمول برای‌تان شفاف شده به سراغ مبحث بعد بروید. به سراغ یک کتاب تست معتبر و استاندارد برای تست زنی بیشتر بروید.

کتاب تست باید تست های آن در وهله ی اول تیپ بندی شده باشد و در قدم بعدی پاسخنامه کامل و جامعی داشته باشد . درس خواندن برای کنکور فیزیک دوازدهم

اگر پاسخ های درست شما کم بود اصلا نگران نشوید چرا که شما تست کار می کنید که نکات جدیدی را یاد بگیرید و این خودش شما را به چند مرحله جلو پرتاب میکند. همچنین تکرار و تمرین باعث میشود تا تست های سخت و پیچیده سر جلسه کنکور برایتان جدید و عجیب نباشند.

فیزیک دوازدهم

برای سفارش محصولات استاد احمدی با شماره های سایت تماس بگیرین

فیزیک دوازدهم کمی سنگین است و از آن جایی که باید سرعت عمل داشته باشید باید بسیار تمرین کنید. با زدن تست های آموزشی و آزمونی زیاد می توانید ضریب خطا خود را به شدت پایین بیاورید و از طرفی سرعت العمل شما به طور چشم گیری افزایش خواهد یافت.

در کنکور سراسری برای پاسخ گویی به هر یک از مسائل فیزیک زمان بسیار کمی خواهید داشت برای عادت کردن به این امر بهتر است در منزل و در آزمون های آزمایشی نیز در زمان کمی به سوالات پاسخ دهید تا در روز کنکور آمادگی کافی داشته باشید و سردرگم نشوید.

فیزیک دوازدهم از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا شما بیشتر آزمون ها را در کنکور سراسری رشته های تجربی و ریاضیات خواهید داشت و تسلط بر داوطلبان کنکور در کتاب فیزیک پایه دوازدهم به شما امکان می دهد درصد بالایی از امتحانات فیزیکی را شرکت کنید.

نتیجه گیری

بالاخره برخی از دروس ویژگی های خوانش و تست زنی خاص خودشان را دارند اما در مفهوم همگی دروس باید به خوبی خوب خوانده شوند و مرور شوند و تست زده شود. درس خواندن برای کنکور فیزیک دوازدهم

برای سفارش محصولات عارف ربیعیان با شماره های سایت تماس بگیرین

شما در طول سال های دهم یازدهم و دوازدهم اگر بتوانید این دروس را به خوبی بیاموزید در سال کنکور دیگر نیازی به زجر کشیدن نیست. بنابراین سعی در یادگیری داشته باشید. شماره تماس:09121967648

02122130931

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.