نکات مشاوره ای

تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور

در این مقاله می خواهیم به مسئله مهمی چون تاثیر معدل در کنکور پی ببریم . در مجموعه آسان یادگیری اطلاعات آموزشی بسیاری نیز وجود دارد که هربار می توانید با مطالعه مقالات این سایت به اطلاعات علمی خود بی افزایید.

تاثیر معدل در کنکور چگونه است؟

کنکور همواره تحت عنوان یک مسئله بزرگ برای داوطلبان به حساب می آید. چرا که تنها راه ورود به یک دانشگاه معتبر و تحصیلی در یک رشته عالی نیازمند عبور از این به اصطلاح سد می باشد؛ و این مورد تنها با رسیدن به تسلط کامل بر دروس و رسیدن به اوج یادگیری میسر می باشد. یکی از راه حل های که می تواند تا حدودی به دانش آموزان در این راستا کمک نماید معدل می باشد.

بنابراین از اساسی ترین نکاتی که در کنکور همواره داوطلبان به آن اهمیت می دهند تاثیر معدل در کنکور می باشد. بر اساس تغییراتی که در طول چند سال در قوانین کنکور صورت گرفته است معدل تاثیر بسزایی در کنکور به ویژه در  کنکور ۱۴۰۲ دارد. از اینرو بهتر است که داوطلبان و دانش آموزان در این رابطه آگاهی لازم را کسب کنند.

ما امروز در این مطلب از آسان یادگیری از خود بَر آن شدیم تا اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع  در کنکور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و می دانیم که در این روز ها سردرگمی و اضطراب را تجربه می کنید و کاملاً طبیعی می باشد و لیکن نباید بیش از اندازه باشد و بر شما غلبه نموده و شما را از راهتان خارج و از هدفتان دور نماید. در همین راستا در ادامه با ما همراه باشید تا با مطالعه این مقاله  تا حدودی از استرس شما کاسته شود.

یادگیری زمان بندی استاندارد تست زنی با یادگیری آسان
ادامه مطلب

تاثیر معدل در کنکور چگونه است؟

تاثیر معدل در کنکور و نکات مربوط به آن

در سال های گذشته نیز قسمتی از نمره نهایی (معدل) تحت عنوان سوابق تحصیلی در کنکور تاثیر داشت. این بحث موضوع جدیدی نمی باشد و بر طبق خواسته آموزش و پرورش در طول چند سال گذشته نمرات امتحانات نهایی در متوسطه دوره دوم اثر گذاری مستقیمی در کنکور داوطلبان دارد. ولیکن چگونگی و میزان این تاثیر  تا به امروز تغییر یافته است. برای مثال در ابتدا تاثیر آن پانزده درصد و سپس به بیست و پنج و امسال به چهل درصد افزایش یافته است. همچنین خبر ها حاکی از این است که در سال ۱۴۰۲ به ۶۰ درصد خواهد رسید.

 

نحوه اعمال تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

بر طبق اخباری که از سوی شورای عالی انقلاب ارائه شده است تاثیر معدل در کنکور در سال ۱۴۰۱ چهل درصد خواهد بود. همچنین وزیر آموزش و پرورش به منظور ایجاد انگیزه در دانش آموزان و همچنین ترغیب دانش آموزان برای درس خواندن در طول تحصیلی خبری مبنی بر تاثیر معدل سه سال آخر در کنکور ارائه نموده است.

نحوه اعمال تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

چه کسانی بایست از تاثیر معدل در کنکور نگران باشند؟

  • همه ی ما مطلع هستیم که رقابت در کنکور بسیار بالا است ولیکن در امتحانات نهایی به اندازه کنکور سنگین نمی باشد. برای نمونه دانش آموزان بسیاری را می توان یافت که قادر هستند نمره بیست را کسب کنند. ولیکن این میزان در کنکور بسیار کاهش می یابد.
  • در کنکور سراسری نمره تراز معیار می باشد از اینرو معدل بیست نشان از موفقیت در کنکور نمی باشد. بر اساس آماری که از سوی آموزش و پرورش ارائه گشته است. میانگین معدل در گروه های تجربی، ریاضی و انسانی کمتر از ۱۴ می باشد. با این تفاسیر می توان به این نتیجه دست یافت که کسب معدل بالای ۱۴ به منزله پیش افتادن از نصف متقاضیان می باشد. در نتیجه اگر نگاهی به تاثیر ۶۰ درصدی کنکور نگاهی بیندازیم دانش آموزان بایست به فکر افزایش معدل خود باشند.
10 نکته ی بهداشت و روان برای آرامش بیشتر زندگی شما
ادامه مطلب

نکته

برای آن دسته از دانش آموزانی که نگران  تاثیر معدلشان در کنکور هستند  وزارت آموزش و پرورش راهکاری جلوی روی آنها قرار داده است به این صورت که طرح ترمیم معدل را ارائه داده اند. به این صورت که این امکان برای آن دسته از داوطلبانی که نمرات پایینی در دروس نهایی کسب نموده اند. بار دیگر در آزمون شرکت نموده و اگر نمره بهتر و بالاتری کسب کردند این نمره معیار خواهد بود.همچنین بدانید که شما می توانید برای یادگیری آسان نیز از بسته های یادگیری آسان نیز خریداری نمایید.

 

کلام پایانی

در این مطلب از آسان یادگیری به خوبی مشاهده کردیم که تاثیر معدل در کنکور مثبت می باشد. در همین راستا  دانش آموز بایست تمام تلاش خود را برای کسب نمرات بهتر در طول تحصیل خود در دبیرستان نماید. امیدواریم با مطالعه این مقاله که در رابطه با تاثیر معدل در کنکور بود توانسته باشید به جواب سوالات خود برسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *